Přístavba rodinného domu na Kojetíně

Pozemek na Kojetíně je v podstatě nádherná zahrada s neuvěřitelným výhledem na okolní panoramata (foto: Libor Stavjaník | studio Toast) 

Na soukromém pozemku u Nového Jičína vznikl v roce 2009 v torzu stodoly, ze které zbyly pouze obvodové pískovcové zdi, obytný ateliér společnosti UAX!. V loňském roce k němu přibyla samostatná obytná přístavba, která je v podstatě „ukryta“ do svahu, otočena k atriu a s původní stodolou propojena proskleným krčkem. Přestože byl jako ústřední konstrukční materiál stavby použit pohledový beton, není objekt nijak výstřední. Vzhled domu je i díky velkým oknům svěží a moderní a díky zatravnění části střechy přirozeně zapadá do okolní krajiny.

Pokračování článku je dostupné po bezplatné registraci.

Extension of a family house in Kojetín

On a private plot of land near Nový Jičín, in the ruins of a barn, where only perimeter sandstone walls remained, a residential studio of the UAX! company was built. Last year, a separate residential extension was added. It was basically ‘concealed’ within the slope, facing the atrium of the studio and connected to the original barn by a glass corridor. Exposed concrete was used as the main construction material, however, the building is not quite out of ordinary. The appearance of the house is fresh and modern thanks to the large windows, and thanks to the grassing part of the roof, it naturally fits into the surrounding landscape.


Související články

5/2020 Architektura | 15. 10. 2020 | Stavební konstrukce

Kostel bl. Marie Restituty aneb nebe nad Lesnou

Na brněnském sídlišti Lesná byl na podzim tohoto roku otevřen nový kostel. Okolním panelovým domům nemůže a ani nechce konkurovat svou velikostí, proto je výrazově jednoduchý, geometricky elementární a tím snadno čitelný. V článku je podrobně představen záměr architekta, který...
5/2020 Architektura | 15. 10. 2020 | Stavební konstrukce

Boží muka Hořenice

V letošním roce byla na pastvinách u Hořenic v okrese Chomutov postavena nová Boží muka. V článku je slovy architekta představen jejich návrh a slovy zástupce rodiny Kobzovy, která projekt zafinancovala, i svépomocná výstavba.
5/2020 Architektura | 15. 10. 2020 | Stavební konstrukce

Nové výukové centrum vysoké školy polytechnické v Jihlavě

Vysoká škola polytechnická v Jihlavě se letos rozrostla o přístavbu, která odpovídá parametrům 21. století. Při jejím návrhu autoři ze studia Qarta architektura dokázali využít zdánlivě nevhodného trojúhelníkového tvaru pozemku a s ohledem na návaznost na stávající blok navrhl...