Reach

10. 6. 2021 - Architektura |

Centrum múzických umění Johna F. Kennedyho na břehu řeky Potomac (foto: Richard Barnes / JBSA)

Centrum múzických umění Johna F. Kennedyho ve Washingtonu, D.C., získalo nové prostory díky rozšíření s názvem Reach. Jako kontrapunkt k původní budově – velké „krabici“ posazené nad Potomacem – vytvořil Steven Holl a jeho tým tři zdánlivě oddělené abstraktní formy, které jsou však vzájemně propojené pod zemí. Celá stavba je odlita z betonu. Při návrhu byla velká pozornost věnována osvětlení vnitřních prostor.

Pokračování článku je dostupné po bezplatné registraci.

Reach

The John F. Kennedy Center for the Performing Arts in Washington, D.C., has acquired new premises thanks to the expansion called Reach. As a counterpoint to the original building – a large “box” perched over the Potomac – Steven Holl and his team created three seemingly separate abstract forms that are interconnected underground. The whole building is cast in concrete. During the design, great attention was paid to the lighting of the interior.

Pojmy v tomto článku


Související články

2/2021 Architektura | 10. 6. 2021 | Architekti a architektura

Betonové stavby Stevena Holla

Tvorbu amerického architekta Stevena Holla (*1947 Bremerton, Washington, USA) lze jasně rozpoznat podle nepřehlédnutelného rukopisu. Na rozdíl od Franka Gehryho nebo Thoma Mayne však nespoléhá pouze na formální stránku, ale pokaždé ve svých stavbách ukrývá příběh pevně spjatý...
2/2021 Architektura | 10. 6. 2021 | Rozhovor

Ukotvení

Rozhovor Petra Šmídka s americkým architektem Stevenem Hollem, jehož stavby jsou doslova po celém světě a podle jehož návrhu se bude v Ostravě stavět nový koncertní sál
2/2021 Architektura | 10. 6. 2021 | Aktuality

Nový koncertní sál v Ostravě

V Ostravě se v roce 2023 začne stavět nový koncertní sál s kapacitou 1 300 míst, jehož kvalita v mnoha ohledech dosáhne úrovně světové architektury 21. století.