STEVEN HOLL: Making Architecture – komentovaná prohlídka výstavy

Od 21. září je v ostravském Domě umění ke shlédnutí putovní výstava, která představuje jedenáct realizovaných projektů světově proslulého amerického architekta Stevena Holla. V rámci evropského turné je součástí výstavy také projekt dvanáctý (nyní v přípravné fázi) – koncertní sál v Ostravě.

Tadeáš Goryczka při komentované prohlídce (foto: Roman Vlachynský)

Výstava odhaluje složitý a osobitý proces tvorby dvanácti projektů, které expozice prezentuje od prvních akvarelových skic přes návrhy staveb až po jejich modely. Prostřednictvím fotografií odhaluje i proces stavby, včetně mediálních ohlasů a autorských komentářů.
Seznámit se můžete například s Muzeem výtvarných umění v HoustonuNekropolí Ťin-pao-san na Tchaj-wanuknihovnou v Malawi i Střediskem péče o nemocné s rakovinou v Londýně a dalšími. Více o novém koncertním sále v Ostravě se můžete dozvědět i zde či na stránkách koncertnisal.cz. Výstavní projekt se koná ve spolupráci se statutárním městem Ostrava, Kabinetem architektury a Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Rádi bychom vás také upozornili na rozhovor se Stevenem Hollem, který se v České republice objevil pouze na stránkách časopisu Beton, či na souhrnný článek s názvem Betonové stavby Stevena Holla, který pro časopis Beton napsal Petr Šmídek.

Kategorie novinek