Vila Vnitřní krajina

10. 6. 2022 - Architektura |

foto: BoysPlayNice

Jedním z titulů Stavba roku 2021 se pyšní i vila Vnitřní krajina z dílny architekta Marka Jana Štěpána. Dvoupodlažní vila je postavena po obvodu svažitého pozemku o rozloze 505 m2 a atrium – vnitřní krajina – je umístěno dovnitř. Spodní stavba je z pohledového betonu, vrchní je dřevostavba. Beton v kombinaci se dřevem, zelení a s dalšími prvky, jako např. se zajímavým nábytkem a doplňky, dle majitele rozhodně není chladný, jak se spousta lidí domnívá. Většina návštěvníků je překvapena, jak je beton příjemný.

Pokračování článku je dostupné pouze předplatitelům.

ATRIUM HOUSE

One of the awarded titles “Building of the Year 2021” boasts the Atrium House by architect Marek Jan Štěpán. The two-storey villa is built around the perimeter of the sloping 505 m2 plot and the atrium – the inner landscape – is placed inside. The lower structure is made of exposed concrete, the upper is a wooden structure. According to the owner, concrete combined with wood, greenery and other elements such as interesting furniture and accessories is definitely not cold as many people believe. Most visitors are surprised at how welcoming concrete is.

Pojmy v tomto článku


Související články

2/2022 Architektura | 10. 6. 2022 | Můj dům, můj beton, Rozhovor

Původně jsem chtěl dřevostavbu…

Rozhovor s majitelem vily Miroslavem Mixou o jeho původním zadání stran návrhu, o podnětné spolupráci s architektem a realizační firmou, o synergii betonu a dřeva a o tom, jak se mu žije a pracuje v jeho Vnitřní krajině.
5/2020 Architektura | 15. 10. 2020 | Můj dům, můj beton

Přístavba rodinného domu na Kojetíně

Na soukromém pozemku u Nového Jičína vznikl v roce 2009 v torzu stodoly, ze které zbyly pouze obvodové pískovcové zdi, obytný ateliér společnosti UAX!. V loňském roce k němu přibyla samostatná obytná přístavba, která je v podstatě „ukryta“ do svahu, otočena k atriu a s původní...