Iwan Baan: Prague Diary

V Centru architektury a městského plánování v Praze začala 9. května výstava fotografií nizozemského fotografa Iwana Baana. Budete-li si číst o nejnovějších stavbách významných architektonických studií, s velkou pravděpodobností to bude právě on, jehož fotografie vám stavbu z neobvyklých pohledů přiblíží.

V loňském roce strávil několik dní v Praze, kdy nafotil cca 10 000 snímků. A právě Praha očima Iwana Baana je téma výstavy, která je rozčleněna do čtyř tematických bloků: první kontakt s městem, centrum, periferie a přírodní scenérie.

group-8 Created with Sketch.

Historická architektura Prahy mi hodně připomíná velké metropole, jako je Londýn nebo Paříž. Ale co je tady jiné, je jistý protiklad mezi tím velkorysým urbanismem s jeho grandiózní architekturou a jakousi velmi příjemnou uvolněností zbytku města.

Iwan Baan

Fotografie jsou prezentovány v různých formách – velkoformátová projekce je věnována Baanovým leteckým snímkům, každé ze čtyř menších pláten představuje zmíněné bloky, jejichž téma se opakuje na sousedních fotografiích a finále představuje stěna s několika stovkami maloformátových, nahodile uspořádaných fotografií. 

foto: Jan Malý

Výstava potrvá do 20. srpna.